Регистрация    Войти
Вхід
Автопортал avtodream.org » Всі новини » Автосвіт » Що буде, якщо їздити влітку на зимових шинах
Всі новини / Автосвіт

Що буде, якщо їздити влітку на зимових шинах

Що буде, якщо їздити влітку на зимових шинах
Щоб відповісти на це питання, експерти мають у двох словах нагадати, чим відрізняються літні та зимові шини.

Фактично, відмінності ці – за двома напрямками: пристосованість гумової суміші протектора до певної температури та пристосованість малюнка протектора до стану дорожнього покриття.

Певна частина автомобілістів з різних причин навесні не переходить на літні шини. В Україні це не заборонено, але стиль їзди треба змінити

Тобто гумовий компаунд зимової шини зберігає свою еластичність навіть на морозі, завдяки чому кожна шашка протектора добре прилягає до мікронерівностей асфальту, щоб колесо добре трималося дороги. Зі свого боку, канавки та ламелі малюнка на зимовій шині добре чіпляються за сніг та лід, а на літній – за сухий асфальт.

Відповідно, у “не своїх” дорожніх умовах кожна шина буде працювати нештатно.

Але є одне суттєве зауваження: літній компаунд гірше почувається у мороз, ніж зимовий – у спеку. Тобто їздити влітку на зимових шинах цілком можливо, хоча і не без застережень. І справа не лише у шипах, про які ми згадаємо нижче.



Як їздити влітку на зимових шинах
Зимові шини на теплій поверхні мають помітно гірший коефіцієнт зчеплення, і це треба враховувати при керуванні

Більший гальмівний шлях. Залишайте на чверть – на третину більше місця для гальмування, оскільки колеса на зимовій гумі раніше зриваються в юз. Для автомобілів з антиблокувальною системою у гальмах це не так актуально.

Схильність до заносу (зносу) при активному маневруванні на швидкості. Найтиповіша ситуація, коли “зима” може датися взнаки – проходження повороту на надто високій швидкості.

Передні колеса запищать і якщо не скинути газ, машина, можливо, спробує попливти назовні повороту.
На дрібні рухи кермом автомобіль у зимовій “обувці” реагує цілком адекватно (на розумній швидкості, певна річ), хоча по-спортивному гострого керма чекати не варто.

За кілька днів акуратної їзди на зимових шинах у теплу погоду ви маєте звикнути до стриманого стилю та обережного поводження з кермом та педалями. Але важливо час від часу нагадувати собі про особливості поведінки власної машини, взутої в шини “не за сезоном”.

Тобто якщо не доводити дорожні ситуації до критичних, зимові шини влітку не завдаватимуть незручностей. Законодавчо заборона їзди влтку на зимових шинах у деяких країнах їснує, але українці до тих держав не евакуюються.

Шипи
Як не дивно, принципових відмінностей у літній поведінці шипованих і зимових фрикціонних шин немає. Правда те, що металеві шипи зменшують пляму контакту шини з дорогою, але як правило це компенсується більшою м’якістю гумової суміші протектора, характерною для арктичних моделей.

Крім того, шиповані шини дуже “гучні”, але в умовах фінансових обмежень, характерних для евакуйованих, з цим можна миритися. Певно, більш важливий інший момент: експлуатація шипованої гуми на теплому а то й гарячому асфальті псує шину. Справа у тому, що кожен шип під час роботи нагрівається у своєму гнізді – це наслідок його взаємодії зі стінками гнізда. Але якщо взимку є ефективне охолодження снігом, льодом або водою з дороги, то влітку шип перегрівається настільки, що гума навколо нього підгорає і твердішає.

Щільність посадки шипа порушується, він розгойдується незабаром випадає. В принципі, їздити на зимовій шині з втраченими шипами ніхто не забороняє.

Майте на увазі, що в усіх п’яти сусідніх з Україною країнах Європи використання шипованих шин прямо заборонено за будь-якого сезону.

Читайте також: У 2028 фінансовому році Nissan випустить перший електромобіль Із повністю твердотілими акумуляторами
Нарешті, нагадаємо, що зимова гума влітку зношується з особливою інтенсивністю – більш м’який протектор стирається об жорсткий асфальт.







04-10-2022, 19:39  
Джерело: auto.24tv.ua
Переглядів: 555   
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Додати коментар
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:           Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введите код: