Регистрация    Войти
Вхід
Автопортал avtodream.org » Всі новини » Автосвіт » У Toyota розповіли про акумулятори для електромобілів наступного покоління
Всі новини / Автосвіт

У Toyota розповіли про акумулятори для електромобілів наступного покоління

У Toyota розповіли про акумулятори для електромобілів наступного покоління
Після анонсу нового заводу з виробництва акумуляторних електромобілів, який почне випускати нові моделі в 2026 році, Toyota розкрила подробиці про нові, вдосконалені батареї, які живитимуть її електромобілі наступного покоління.

Японський автовиробник покладатиметься на чотири типи акумуляторів наступного покоління, три з новими технологіями з рідким електролітом та один з технологією твердотільних акумуляторів.Toyota заявляє, що ці батареї будуть живити 1,7 мільйонів з 3,5 мільйонів електромобілів, які японська марка планує продавати по всьому світу до 2030 року. Нове покоління акумуляторних технологій стане ключем до залучення ширшої клієнтської бази.

Батареї з рідким електролітом, які є основною технологією акумуляторів для електромобілів, в даний час допрацьовуються інженерами марки, у тому числі ведуться роботи над збільшенням щільності енергії, конкурентоспроможності витрат і швидкості зарядки.

Три основних типи акумуляторів, що перебувають у стадії розробки, називаються Performance, Popularization та High-Performance. Планується, що батарея Performance з літій-іонним хімічним складом дебютує в електромобілях Toyota наступного покоління з 2026 року, збільшивши запас ходу до більш ніж 800 км за допомогою покращеної аеродинаміки автомобіля та зниження ваги.

Очікується, що батарея Performance також забезпечить 20-відсоткове зниження витрат у порівнянні з нинішніми та швидкий час заряджання – не більше 20 хвилин.

Батарея Popularization матиме літій-залізо-фосфатний (LFP) хімічний склад і буде дешевшою, хоч і високоякісною. Очікується, що акумулятор, створений з використанням біполярної технології, яку Toyota вперше застосувала для своїх нікель-металогідридних (NiMH) акумуляторів, вийде на ринок у 2026-2027 роках.

Автовиробник очікує, що нова технологія акумуляторів забезпечить 20-відсоткове збільшення запасу ходу в порівнянні з Toyota bZ4X та 40-відсоткове зниження вартості порівняно з нинішнім електричним позашляховиком.

Третій тип батареї з рідким електролітом, званий High-Performance, використовує літій-іонний хімічний склад у поєднанні з катодом з високим вмістом нікелю для досягнення запасу ходу понад 1000 км у поєднанні з покращеною аеродинамікою та зниженою вагою автомобіля.

Toyota очікує подальшого зниження вартості цієї батареї на 10 відсотків, порівняно з батареєю Performance. Дебют цієї батареї заплановано на 2027-2028 роки.

Що стосується твердотільних батарей, Toyota стверджує, що здійснила прорив щодо довговічності цієї технології. Твердотілі літій-іонні батареї компанії мають твердий електроліт, який, як кажуть, забезпечує швидший рух іонів і більшу стійкість до високих напруг і температур.

В результаті ці акумулятори підходять для швидкого заряджання та розряджання. Такі батареї мають коротший час автономної роботи, але Toyota стверджує, що подолала цю проблему.

За словами Toyota, мета полягає в тому, щоб твердотілі батареї були готові до комерційного використання до 2027-2028 років в електромобілях наступного покоління.

Читайте також: Tesla хоче виробляти по 20 мільйонів дешевих електромобілів на рік

Toyota очікує, що її перша твердотільна батарея забезпечить 20-відсоткове збільшення запасу ходу порівняно з батареєю Performance – приблизно 1 000 км – та час швидкої зарядки від 10 до 80 відсотків приблизно за 10 хвилин.
09-16-2023, 09:28  
Джерело: uamotors.com.ua
Переглядів: 208   
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Додати коментар
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:           Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введите код: