Регистрация    Войти
Вхід
Автопортал avtodream.org » Всі новини » Автосвіт » В Україні змінилися правила реєстрації авто: що мають знати водії
Всі новини / Автосвіт

В Україні змінилися правила реєстрації авто: що мають знати водії

Нещодавня постанова Кабінету Міністрів про зміну процедури першої реєстрації нових автомобілів в Україні, спрямована на підвищення ефективності та зручності для покупців, була введена в дію, як заявляє Міністерство внутрішніх справ.

Економія часу та грошей для покупця
Згідно з новими правилами, автосалони тепер можуть реєструвати транспортні засоби від імені покупців без необхідності нотаріально завіреної довіреності. Очікується, що ця зміна спростить процес, що дозволить покупцям заощадити час і гроші.Автосалони отримали право видавати довіреність від імені покупця, що полегшує представництво в угодах. Таку довіреність зручно підписувати безпосередньо в автосалоні, що виключає необхідність звернення до нотаріуса. Довіреність та акт прийому-передачі транспортного засобу формуються через Єдиний державний реєстр і можуть бути підписані за допомогою електронного цифрового підпису або в паперовій формі на вибір покупця.

Додаткові “транзитні” номерні знаки
Завдяки електронному формуванню актів приймання-передачі транспортних засобів та скасуванню обов’язкового техогляду в Експертній службі МВС для нових транспортних засобів, отримання “транзитних” номерних знаків для разових поїздок під час реєстрації нового автомобіля тепер є скоріше вибором, аніж обов’язком. Покупець може відмовитися від цього, і цей вибір буде задокументований в акті огляду та/або приймання-передачі.
Ефективність реєстрації
Після завершення оформлення необхідної документації між покупцем і продавцем, представник автосалону може відвідати сервісний центр МВС від імені покупця. Відповідно, він може отримати свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та номерні знаки. Це нововведення означає, що автомобіль не повинен фізично виїжджати з автосалону, а новому власнику потрібно лише забрати повністю зареєстрований транспортний засіб у продавця.

Читайте також: Ексклюзив за мільйон: Maybach наповнить ринок новими розкішними моделями (ФОТО)

Не стосується вживаних автомобілів
Важливо зазначити, що ці зміни спрямовані на спрощення державної реєстрації нових транспортних засобів і не поширюються на вживані автомобілі. Раніше покупці повинні були звертатися до нотаріуса для оформлення довіреності, щоб передати продавцю повноваження з реєстрації. Крім того, отримання червоних номерних знаків для разових поїздок було обов’язковим для перегону транспортного засобу до сервісного центру МВС.
09-22-2023, 19:33  
Джерело: avtosota.com
Переглядів: 446   
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Додати коментар
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:           Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введите код: