![]() Про основні дії у разі потрапляння в ДТП за кордоном нагадує Департамент консульської служби МЗС України. Що таке Зелена карта і навіщо вона потрібна? “Зелена карта” — це поліс автоцивілки міжнародного зразка, обов’язковий для українських водіїв, які планують поїздку за межі країни. Він діє в країнах-членах системи Green Card — це переважно всі держави ЄС, а також Туреччина, Ізраїль, Іран, Азербайджан, Марокко та Туніс. У разі ДТП покриття за полісом дозволяє компенсувати збитки, спричинені іншому учаснику аварії. Алгоритм дій при ДТП в Європі Якщо ви стали учасником дорожньо-транспортної пригоди за кордоном, дотримуйтесь таких кроків: 1. Увімкніть аварійні вогні та встановіть знаки аварійної зупинки на безпечній відстані від місця події. 2. Негайно викликайте медичну допомогу, якщо є постраждалі. За необхідності — надайте першу допомогу. 3. Зателефонуйте за номером 112 — це єдиний номер служби порятунку в усіх країнах ЄС. 4. Зберіть інформацію:
5. Не підписуйте жодних документів, якщо ви не впевнені в їх змісті або не зрозуміли написане. Переконайтесь у повному розумінні перед підписом. 6. Зверніться до українського консульства або посольства у відповідній країні, якщо ситуація вимагає юридичної підтримки. 7. Зробіть фотофіксацію місця пригоди, пошкоджених авто та номерів, якщо інші учасники не заперечують. 8. Якщо за законом країни передбачена видача копії протоколу від поліції, вам її повинні надати. Що робити після оформлення ДТП поліцією? Після складання протоколу:
Читайте також: Як передати своє авто в користування іншій особі: інструкція Уважність та чітке дотримання інструкцій допоможуть мінімізувати наслідки аварії та захистити ваші права як водія за кордоном. |
04-3-2025, 19:32
Джерело: mashyna.com.ua
Переглядів: 86
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.