Всі новини / Автосвіт –
Після динамічної поїздки трасою багато водіїв, приїхавши на місце, одразу вимикають двигун. Фахівці розповіли, чому після їзди по трасі не варто одразу глушити двигун автомобіляОднак експерти наголошують — це може мати негативні наслідки для мотора, особливо в автомобілях з турбонаддувом. Ігнорування цього нюансу в перспективі призводить до перегріву вузлів, прискореного зносу і дорогого ремонту. Про це пише портал ampercar.com. Під час руху на високих швидкостях — а саме так зазвичай відбувається їзда по трасі — двигун працює на підвищених обертах, турбіна обертається на десятках тисяч обертів за хвилину, а температура всередині силового агрегату сягає пікових значень. При цьому охолодження двигуна активно підтримується системами вентиляції, а мастило циркулює з певною швидкістю. Якщо ж одразу після зупинки заглушити мотор, масляна плівка може “вигоріти” на розпечених деталях — зокрема, на елементах турбокомпресора. Це призводить до утворення нагару, який перешкоджає нормальному мастилу надалі. У випадку регулярного нехтування цим правилом можна зіткнутись із закоксованими каналами подачі оливи та передчасною поломкою турбіни або самого двигуна. Особливо це критично для:
Як правильно діяти? Фахівці радять після зупинки:
Читайте також: Жовта ромбоподібна розмітка на дорогах України: що вона означає Також варто пам’ятати: на сучасних автомобілях з електронними системами охолодження після вимкнення двигуна може автоматично працювати вентилятор, і це нормально. У старіших моделях усе ще залежить від самого водія. |
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.