Регистрация    Войти
Вхід
Автопортал avtodream.org » Всі новини » Автосвіт » Volkswagen готується зняти з виробництва культовий позашляховик Touareg: названо причину
Всі новини / Автосвіт

Volkswagen готується зняти з виробництва культовий позашляховик Touareg: названо причину

Volkswagen готується зняти з виробництва позашляховик Touareg, одну з найстаріших і найпрестижніших моделей бренду. За даними Autocar, виробництво припинять у 2026 році, і найбільшим SUV марки стане новий Tayron. Touareg дебютував у 2002 році та був створений на спільній платформі з Porsche Cayenne, що дозволило VW спробувати себе у преміальному сегменті, а Porsche — вийти на ринок SUV.

Відмова від Touareg пов’язана зі зміною стратегії компанії. Tayron позиціонують як доступніший та універсальніший варіант: модель вже продається на ключових світових ринках, доступна з двома чи трьома рядами сидінь, пропонує буксирувальну здатність до 2500 кг (у версії 2.0 TSI 4Motion) та більш гнучкий салон. Прямої заміни Touareg не передбачено, що означає завершення 23-річної історії преміальних SUV Volkswagen, пише портал mmr.net.ua.



Разом із Touareg компанія планує відмовитися і від електричного купеподібного позашляховика ID.5. Запущений у 2021 році як спортивна альтернатива ID.4, він мав націлюватися передусім на китайський ринок, але там не здобув популярності, а в Європі поступився більш практичному «старшому брату». У США модель взагалі не продавалася. Її виробництво планують завершити у 2027 році в межах оптимізації модельного ряду.

Окрім цього, у VW розглядали ідею створення компактного електричного мінівена, неофіційно прозваного «міні Buzz», на базі платформи MEB. Передбачалося, що він замінить застарілий Touran. Проте, за словами джерел, наближених до керівництва, цей проєкт зараз не є пріоритетом.

Читайте також: Чому не можна гальмувати лівою ногою на «автоматі»: це може обернутися серйозними проблемами

Гендиректор VW Томас Шефер та його команда вирішили зосередитися на сегменті, який демонструє стабільний попит — кросоверах і позашляховиках. За словами інсайдерів, саме цей напрямок визначатиме розвиток модельного ряду компанії у найближчі роки.
Учора, 20:00  
Джерело:
Переглядів: 210   
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.