Регистрация    Войти
Вхід
Автопортал avtodream.org » Всі новини » Автосвіт » ЗСУ знищили бойову машину вогнеметників, що про неї відомо
Всі новини / Автосвіт

ЗСУ знищили бойову машину вогнеметників, що про неї відомо

ЗСУ знищили бойову машину вогнеметників, що про неї відомо
Під час одного з бойових зіткнень Сили оборони нашої країни знищили рідкісний екземпляр важкої техніки агресора БМО-Т — бойову машину вогнеметників.

Тож розповімо про неї докладніше.

Важка бойова машина вогнеметників БМО-Т («Об’єкт 564») розроблена наприкінці дев’яностих років. Прийнята на озброєння військ РХБЗ у 2001 році. Основне її завдання — перевезення та вогнева підтримка вогнеметників. Характерною особливістю є набір укладок в десантному відділенні, в яких транспортується велика кількість реактивних вогнеметів.

За основу для БМО-Т було обрано шасі основного бойового танка Т-72. Під час його переобладнання в бойову машину вогнеметників найпомітніші зміни отримав корпус. На ньому встановлено спеціальну броньову надбудову багатокутної форми. Верхні лобові деталі корпусу та надбудови БМО-Т прикриті динамічним захистом. У передній частині корпусу обладнане робоче місце механіка-водія, середня частина відведена під розміщення десанту (загалом передбачено сім місць) та зброї, а в кормі розташовані агрегати силової установки.

За наявними даними, машина БМО-Т оснащується багатопаливним двигуном В-84-1 або В-84М потужністю до 840 к. с. До речі, двигун, трансмісія, ходова частина та деякі та інші агрегати силової установки без змін запозичені в базового танка Т-72. Так, двигун оснащується двоступінчастим (циклонний апарат та фільтри) очищувачем повітря, повітряною та електричною системами пуску. Трансмісія має 7 передач переднього та 1 заднього ходу. Суттєві зміни торкнулися і паливної системи. У передній частині корпусу розміщено паливний бак місткістю 347 л, у бортових коробах корпусу розташовуються ще чотири баки на 961 л.

Ходова частина БМО-Т повторює відповідні агрегати танка Т-72. У її складі є шість опорних котків, переднє напрямне та заднє провідні колеса, а також три підтримувальні ролики на кожному борту. Підвіска — індивідуальна торсіонна, котки мають зовнішню амортизацію. 1, 2 та 5 пари опорних котків оснащені додатковими гідравлічними амортизаторами. Як і базовий танк, БМО-Т оснащується металевою гусеницею з металевим або гумометалевим шарніром.

Заснована на агрегатах танка Т-72, БМО-Т має схожі габарити та показники рухливості. Бойова маса машини вогнеметників становить 43,9 т. Загальна довжина — близько 7,2 м, ширина — 3,8 м, висота — менше ніж 2,3 м. Завдяки наявній силовій установці машина може розвивати швидкість до 60 км/год та долати на одній заправці паливом до 710 км. Інші характеристики рухливості залишилися лише на рівні базового Т-72. БМО-Т може підніматися на 30-градусний схил або на стінку висотою 85 см. Здатна перетинати рів шириною до 2,7 м і брід глибиною 1,2 м.



Машина отримала озброєння, властиве сучасним бронетранспортерам. У передній частині даху корпусу розміщено люк з дистанційно керованою кулеметною туреллю, на якій кріпиться великокаліберний 12,7-мм кулемет «Корд». Додаткове озброєння складається з 12 димових гранатометів 902Б «Хмара».

На лобовій деталі та даху корпусу розміщено три групи оптичних приладів для спостереження за навколишньою обстановкою. Водій використовує чотири прилади, командир — три. Ще кілька перископів встановлені в даху над місцями десанту. При цьому десант може вести спостереження, але не має можливості стрільби з особистої зброї. Через специфічне рознесене бронювання бортів машина не оснащується амбразурами.

Крім особистої стрілецької зброї, у розпорядженні десантників-вогнеметників є 30 реактивних вогнеметів РПВ-А «Джміль». Це озброєння розміщується на трьох стелажах особливої конструкції. Вогнемети перевозяться у вертикальному положенні й закріплюються, щоб уникнути падіння зі стелажа.

Читайте також: Стало відомо, як їздити в Іспанії на авто з українськими номерами

Один зі стелажів для «Джмелів» — у середині корпусу, між сидіннями десанту; другий розташований уздовж лівого борту, перед сидіннями; а третій встановлюється біля правого борту корпусу, перпендикулярно до осі машини.
04-17-2022, 11:54  
Джерело: armyinform.com.ua
Переглядів: 2 567   
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Додати коментар
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:           Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введите код: