Регистрация    Войти
Вхід
Автопортал avtodream.org » Всі новини » Автосвіт » Як перефарбувати авто і при цьому не отримати штраф
Всі новини / Автосвіт

Як перефарбувати авто і при цьому не отримати штраф

Як перефарбувати авто і при цьому не отримати штраф
Чимало автовласників вирішують змінити колір автомобіля.

Згідно чинного законодавства, зміна кольору автомобіля вимагає обов’язкової перереєстрації автомобіля в сервісному центрі МВС (п.33 постанови КМУ від 07.09.1998 N1388).

Перереєстрацію необхідно здійснити протягом 10 діб після перефарбування.

Під час огляду автомобіля експертом визначають колір візуально та надають висновок, у якому вказується фактичний колір автомобіля.

У графі «колір» вписують лише 11 основних кольорів без зазначення відтінків: чорний, синій, зелений, бежевий, червоний, фіолетовий, оранжевий, жовтий, білий, коричневий, сірий.

Якщо змінено відтінок без зміни основного кольору, то перереєстровувати автомобіль не потрібно. Якщо на автомобіль нанесено два і більше кольорів, то основним кольором вказується колір його нижньої частини.

Тобто дах, капот і багажник можна перефарбувати в будь-який колір, якщо загальна площа не перевищує 50%. В іншому випадку буде вказано комбінований колір. Для вантажних автомобілів вказується колір кабіни.

Якщо під час зупинки інспектор виявить відмінність фактичного кольору від вказаного у техпаспорті, це порушення розцінюється як не перереєстрований автомобіль.За таке порушення передбачено штраф у 850 грн. (ч.6 ст.121 КУпАП). Також можливе затримання автомобіля, тобто штрафмайданчик (ст.265-2 КУпАП). За повторне протягом року вчинення цього порушення передбачає штраф в розмірі 1700 грн. або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, а сам транспортний засіб можуть вилучити.

Читайте також: Електричний пікап Tesla Cybertruck наближається до виробництва (ВІДЕО)

Тому, якщо Ви перефарбували автомобіль, то обов’язково зареєструйте ці зміни кольору у сервісному центрі МВС.
07-22-2022, 07:38  
Джерело: mmr.net.ua
Переглядів: 824   
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Додати коментар
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:           Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введите код: