Регистрация    Войти
Вхід
Автопортал avtodream.org » Всі новини » Автосвіт » Ford знайде пішоходів навіть за стінами будинків
Всі новини / Автосвіт

Ford знайде пішоходів навіть за стінами будинків

Ford знайде пішоходів навіть за стінами будинків
Нові моделі автомобілів Ford оснащуватимуться технологією, яка дозволить водіям дізнаватися про присутність пішохода в небезпечній близькості, навіть якщо він знаходиться поза зоною видимості.

Ford повідомляє, що технологія заснована на використанні сигналів Bluetooth Low Energy (BLE), які почали повсюдно використовуватися в сучасних пристроях завдяки низькому енергоспоживанню та достатній дальності дії. Мобільний додаток, над яким працює зараз Ford, буде передавати інформацію про місцезнаходження їх власників — пішоходів або велосипедистів — на автомобілі компанії, оснащені бортовою системою SYNC.

Поки що не зрозуміло наскілки вибагливим до смартфонів буде додаток від Ford і як саме він використовуватиме дані. Крім того, є питання до точності позиціонування сигналів BLE, яка не дуже висока на великих відстанях, про що йшлося в результатах дослідження Інституту фізики (IOP), проведеного в 2019 році.Дослідники виявили, що різні системи позиціонування маяків BLE показують схожі результати тестування та їхня середня точність коливається в межах від 0,79 до 2,28 метрів. Однак на відстані 10 метрів точність позиціонування стає настільки низькою, що в гіршому випадку похибка визначення положення BLE-маяка може досягати 7,81 метра. Таким чином, технологія BLE дасть не надто багато простору для зупинки транспортного засобу, що рухається.

За даними британської страхової компанії RAC, автомобілю, що рухається зі швидкістю 65 км/год, потрібно 14 метрів гальмівного шляху до зупинки, а це означає, що ставка Ford на технологію BLE для виявлення пішоходів і велосипедистів може виявитися не найкращим технічним вибором.

Ford стверджує, що автомобілі з підтримкою SYNC вже оснащені обладнанням, необхідним для впровадження цієї технології, тому їхня модернізація не буде потрібна. Джим Бучковскі (Jim Buczkowski), виконавчий директор Ford з досліджень та перспективних розробок, заявив, що нова технологія BLE працюватиме в тандемі з існуючою технологією допомоги водію Co-Pilot360, яка виявляє пішоходів, велосипедистів та інші небезпеки, і за потреби може сама загальмувати автомобіль.

«Наразі ми вивчаємо способи розширення можливостей виявлення в зонах, які не видно водіям, щоб допомогти людям ще впевненіше почуватися за кермом автомобілів», — сказав він.

Читайте також: Тисячі нових Mercedes-Benz кинули на аеродромі

Ford має ряд партнерів за проєктом, до яких входять Університет штату Огайо і компанія T-Mobile, остання з яких працює з Ford над створенням системи на базі 5G, що функціонує аналогічно до системи попередження про пішоходів на основі сигналів BLE.
09-23-2022, 10:36  
Джерело: autotema.org.ua
Переглядів: 198   
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Додати коментар
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:           Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введите код: