Регистрация    Войти
Вхід
Автопортал avtodream.org » Всі новини » Автосвіт » Осінні рекомендації для дизельних, бензинових машин та автомобілів з ГБО
Всі новини / Автосвіт

Осінні рекомендації для дизельних, бензинових машин та автомобілів з ГБО

Осінні рекомендації для дизельних, бензинових машин та автомобілів з ГБО
Щороку автомобілісти стикаються з «осінніми» нюансами та особливостями експлуатації своїх автомобілів. Серед них є й такі, що пов’язані з пальним, його якістю та сезонністю, баком та паливною системою машини.

Причому для різних силових агрегатів автомобілів (дизельні, бензинові або з ГБО) їх власникам необхідно враховувати саме свою специфіку експлуатації машини.



Дизельні автомобілі
Досвідчені дизелісти знають, що в осінньо-зимовий період потрібно стежити за прогнозами погоди. Адже короткочасні заморозки, особливо вночі, можуть траплятися будь-коли, починаючи з середини-кінця жовтня. Так, літній дизель, який у цей період присутній у мережах АЗК, має граничну температуру фільтрації -5-7 oС. Тому при невеликому мінусі вночі дизель у баку автомобіля не загустіє і запуск автомобіля буде безпроблемним. Зимовий дизель наші оператори ринку починають завозити зазвичай починаючи з листопада, а дизель «Арктика» може з’явитися тільки в січні, коли найбільша ймовірність великих морозів.

Якщо ж у вас у баку літній дизель, зимового ж ще немає у продажу, а вночі вже великий мінус, тоді допоможуть дизельні присадки-антигелі. Подбати про їхню наявність напередодні осінньо-зимового сезону бажано кожному власнику дизельного автомобіля. Через мороз в’язкість дизельного пального зростає, паливний фільтр та паливна система забиваються кристалами парафіну, тому запуск двигуна стає неможливим. Антигель же запобігає зростанню кристалів парафіну в дизельному пальному. Така присадка-антигель є, наприклад, в асортименті продукції німецького виробника LIQUI MOLY, називається Diesel fliess-fit.

Може бути як в об’ємі відразу для застосування, так і концентратами для розведення в певних пропорціях згідно з інструкцією. Присадка забезпечує працездатність дизельного пального до температури довкілля -31 °С. Зберігати ємність з присадкою-антигелем слід за плюсової температури, а застосовують її напередодні сильних морозів (присадка не розморожує дизельне паливо, яке вже замерзло).

Читайте також: Велика Британія розглядає можливість відстрочення заборони на продаж нових бензинових та дизельних автомобілів до 2035 року

Слід застерегти автомобілістів заправлятися дизелем у сильні морози на «no name» заправках або «несумлінних» мережевих АЗК, де під виглядом зимового дизеля можуть продавати літній, до якого додані найдешевші низькосортні присадки-антигелі. Таке пальне замерзає вже при температурі -10-12 °С, тоді як гранична температура фільтрації якісного зимового дизеля має бути близько -20 °С (деякі ж українські оператори паливного ринку вже кілька років поспіль завозять в Україну пальне з цим параметром у -30 °С).
27-09-2023, 16:29  
Джерело: u-news.com.ua
Переглядів: 141   
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Додати коментар
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:           Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: