Регистрация    Войти
Вхід
Автопортал avtodream.org » Всі новини » Автосвіт » П'ять найпроблемніших автоматичних коробок передач
Всі новини / Автосвіт

П'ять найпроблемніших автоматичних коробок передач

Нещодавно ми розповідали про п’ятірку найнадійніших автоматичних коробок передач останнього десятиліття, тепер настав час зворотної сторони медалі – ось наш Топ-5 найпроблемніших «автоматів».

Безумовно, рейтинг певною мірою умовний, оскільки та чи інша АКП, визнана механіками проблемною, багатьом автовласникам може ніколи не завдавати неприємностей. Проте, кількість проблем «автоматів» з нашого рейтингу зазвичай становить до 18-25%

Aisin TF-80SC

6-ступенева автоматична коробка TF-80SC від японської компанії Aisin з’явилася у 2001 році. Переживши три покоління, вона випускається й досі. Агрегат призначений для поперечних двигунів і машин з переднім і повним приводом. Максимальний крутний момент – до 450 Нм. Трансмісія ставилася майже на всі моделі Volvo та Opel, багато автомобілів Peugeot, Renault та Citroen, Alfa Romeo, Saab та Cadillac. Перші проблеми з коробкою починаються переважно після 100 000 км, а типові для «автомата» несправності – зі 150 000, коли поштовхи та ривки при перемиканнях свідчать про несправність гідроблоку. Якщо відчуєте пробуксовування, що супроводжується вібрацією, значить час перебирати гідротрансформатор. А ось сильні удари в трансмісії вже говорять про критичне зношування пакету фрикціонів. Коробка спочатку вважалася необслуговуваною, але оливу все одно треба міняти кожні 60-80 тисяч км. Ресурс агрегату досягає 250 000 км і навіть більше, але тільки за умови якісного технічного обслуговування.

Jatco JF 506E

У серію «автомат» пішов у 2000 році й встановлювався на передньо- та повноприводні автомобілі з мотором до 3,8 л та моментом до 350 Нм. Цей агрегат можна знайти під капотом автомобілів Nissan, Ford, Mazda, Mitsubishi, а також Volkswagen, Rover та Jaguar. Проблемами коробка відзначилася відразу – на перших екземплярах на 30 000 км пробігу виходили з ладу соленоїди гідроблоку. До того ж коробка виявилася теплонавантаженою, від підвищення температури передачі починали перемикатися жорстко, з ривками. Окрім соленоїдів у гідроблоці швидко зношувався регулятор тиску оливи, що могло призвести до ламання АКП. Були проблеми з барабаном задньої передачі, а в електриці часто виходили з ладу датчики обертів. Механіки стверджують, що агрегат гарантовано прослужить 250 000 км, якщо кожні 65 тисяч км оновлювати оливу.

Aisin AW55‑50

Ця 5-ступенева коробка, яка вироблялася з 2000 по 2012 роки, аналогічна за застосовністю та енергоозброєністю з Jatco JF 506E та призначена для передньоприводних автомобілів з моторами об’ємом до 3,5 л і максимальним крутним моментом 330 Нм. Агрегат ставився на машини С, D та Е-класу марок Volvo, Opel, Renault та Saab, а також Fiat та Chevrolet. Треба сказати, що Aisin AW55-50 це один з найпоширеніших 5-ступеневих «автоматів» у світі. І в залежності від модифікації коробка має конструктивні відмінності, а багато деталей, наприклад, блок гідроклапанів, не взаємозамінні. Проте популярність АКП не відповідала її надійності. Аж до 2003 року вона масово виходила з ладу. Причина проста та банальна: фрикційна накладка муфти гідротрансформатора мала графітове покриття. Згодом фрикціони зношуються й графіт потрапляє в оливу, яка розноситься до всіх каналів коробки та забиває їх. Звідси й нестабільна робота АКП. Добре, якщо продукти зношування потраплять у фільтр грубого очищування. Але для того, щоб дістатися нього, доведеться повністю розібрати коробку. Гідроблок – друга Ахіллесова п’ята AW55-50. Він не тільки страждав від брудної трансмісійної рідини, але й недостатньо довговічний. Тому його кілька разів модернізували й лише до 2006 року він став надійнішим.

До речі, новий блок гідроклапанів коштує 600 доларів. Проте, АКП з такими проблемами гарантовано виходжує 200 000 км до капітального ремонту.

GM 6T30

6-ступенева автоматична коробка 6T30 випускається з 2007 року й ставиться на багато передньо- та повноприводних моделей General Motors з двигунами до 2 літрів з крутним моментом до 200 Нм. Існують також потужніші модифікації цієї трансмісії – 6T40, 6Т45 та 6Т50. Слабке місце – барабан 4, 5 та 6 передачі. Якщо в коробці зникла одна з цих – терміново в сервіс! Блок соленоїдів теж у групі ризику. Якщо машина почала смикатися і штовхатися, готуйтеся до відвідування техцентру. Ремонту блок піддається дуже неохоче, тому зазвичай його змінюють на новий. Реальний ресурс у GM 6T30 є досить скромним. Хоча виробник визначив його на рівні 200 000 км, насправді коробка після сотні тисяч починає сипатися. Втім, серед конкурентів в обслуговуванні та ремонті вона однозначно доступніша.Peugeot AL4

У розробці 4 ступеневого агрегату, який пішов у серію в 1998 році, брала участь вся французька трійка. Причому якщо для Peugeot та Citroen вона носила абревіатуру AL4, то для Renault це був DP0. Обидві коробки встановлювали на малолітражки Peugeot та Citroen, а також на Fiat та Lancia, Renault Duster, Logan та Sandero. Перші коробки мали великі проблеми – ненадійну конструкцію гідротрансформатора, а також низький ресурс клапанів та соленоїдів гідроблоку. До того ж конструктивним прорахунком можна назвати й неефективну систему охолодження, через що у заторах влітку коробка часто перегрівалася й переходила до аварійного режиму. Від високої температури руйнувалися пластикові та гумові деталі трансмісії, що, своєю чергою, призводить до стрибків тиску оливи та інших проблем. Бували навіть випадки викривлення гідроблоку. Швидко зношувалися підшипники ковзання, які тут виступають як ущільнювачі, від чого падає тиск оливи. Часто капітальний ремонт коробки доводилося робити на 80 000 км – на щастя для AL4/DP0 це не надто дорого. Хоча багато власників «Логанів» проїжджають до 200 тисяч.

Читайте також: У Дубай скутеристи отримуватимуть права водія

У групі ризику також електронний блок керування, гідротрансформатор, голчасті підшипники. Модернізували АКП у 2009 році, а її індекс змінився на DP2. Для версій з повним приводом створили модифікацію DP8, яка відрізняється наявністю кутового редуктора, який передає крутний момент на задні колеса. Але найголовніше – модернізували теплообмінник і проблеми з охолодженням практично зійшли нанівець. Кажуть, АКП стала набагато довговічнішою, але за умови заміни оливи через 40 000 км, а кожні 80 000 треба оновлювати фільтр.
04-8-2022, 02:14  
Джерело: avtomir.ua
Переглядів: 423   
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Додати коментар
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:           Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введите код: